Kamiwaza noviny z jarního soustředění - pátek

4. 5. 2024

Ahoooj, zdravíme vás z hor. Dneska je pátek 3. května a přijeli jsme na jarní soustředko s naším karate klubem do Vysokého nad Jizerou. Aha, tak teď už vím, kolem jaké řeky jsme to vlastně jeli... No nic... Máme těsně před večerkou, tak vám povím, jak jsme si užili den. :)

Ráno jsme vyrazili z Prahy a za chvilku jsme byli na horách. Cestu jsme zvládli úplně v pohodě, nikomu nebylo špatně, nikdo nic neztratil a pokud jo, tak to zase rychle našel. Střídali jsme se na hotelu s nějakou jinou partou výletníků, ale ti se vraceli domů, takže my jsme na to mnohem líp - my si jedeme užít krásné 3 dny na horách.

Bylo trochu pod mrakem, ale nevypadalo to, že bude pršet - i když trenéři dost často koukali k nebi a tvářili se zamyšleně. Ještě před obědem nás vyhnali na seznamovací hry. Skoro všichni se tu už známe z předchozích let nebo z tréninků, takže jsme to měli během chvilky zvládnutý, ale nebudu na vás flexit - to je "vytahovat se/machrovat", už i trenér Honza si to pamatuje a to je prý z minulého století...

Po obědě jsme si šli upravit pokoje, abychom si měli na poledňák kam lehnout - prý aby nám slehlo a mohli jsme se odpoledne zase hýbat. Uteklo to jako voda a už nás zase hnali na vzduch. Tentokrát jsme si dali trénink - ale co čert nechtěl, začalo pršet. Některé skupinky se měly kam schovat a cvičili dál. Ti z nás, na které nezbylo místo na cvičení, tak šli na výtvarný program. Potom jsme se prohodili, beztak přestalo pršet, takže jsme si zacvičili všichni a stejně tak jsme všichni zvládli vyrábět "hačimaki" - takové japonské šátky na čelo. Schválně koukejte, jak se nám to povedlo. :) Je to lepší než výtvarka ve škole. :) Myslím, že jsme to měli docela rychle, ale trenéři to tutově uklízeli mnohem déle.

Po večeři jsme měli soutěž, trenéři chtěli vědět, kolik toho víme o karate a našem klubu. Udělali jsme dvojice podle pásků (nejvyšší pásky s nejnižšími, aby to bylo fér) a pak jsme se pustili do vymýšlení odpovědí. Některý otázky byly fakt těžký, ale nakonec jsme to dali. 

Pak přišla na řadu koupelna - trenéři byli fakt vostrý, vůbec nechtěli slyšet na to, že jsme se myli včera - a navíc pršelo, ale tak co se dá dělat. Zuby vyčištěný, jdu spát, ať ráno nezaspím. Dobrou noc... :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace