Tréninky

Aktuality

KAMIWAZA CUP 2017 - zhodnocení

4.4.2017 14:57:00 admin

Nikoho již nepřekvapí, že každý ročník Kamiwaza Cupu se vyznačuje nějakou novinkou; ten letošní v tomto směru rozhodně nebyl troškař a přinesl novinku zcela zásadní: místo konání. Přihlášeno bylo letos přes 350 soutěžících a sportovní akce takovýchto rozměrů si již zaslouží odpovídající prostor. Dějištěm sobotní soutěže se tak stala sportovní hala Jedenáctka VS na Chodově v Praze 4, moderní, přehledné a velmi dobře vybavené zázemí s kapacitou pro více jak 300 diváků. Pro snazší orientaci v tomto novém a rozlehlém prostředí byl dětem hned u příchodu rozdáván návod s instrukcemi, jak v průběhu dne v hale postupovat.

Velký zájem a hromadění osob nastaly brzy u rozvěšených pavouků z čeledi karatistických, kde rodiče i děti hledali informace, s kým, v kolik a na kterém zápasišti budou soupeřit. Malí i větší závodníci se poté pod vedením svých trenérů rozcvičili a následoval efektní nástup za zvuku slavnostní hudby. Náš klub měl v počtu závodníků tradičně největší zastoupení, ale přihlášeno bylo i mnoho účastníků z jiných, spřátelených klubů. Děti tak měly možnost poměřit síly s neznámými soupeři, některé z nich soutěžily vůbec poprvé, což pro ně, jak doufáme, mohlo být inspirujícím zážitkem. To je vlastně i hlavní myšlenkou turnaje - tedy povzbudit nejmenší sportovce a umožnit jim stát se součástí velké sportovní události s pravou závodní atmosférou, a to bez nutnosti kvalifikace.


Na vítěze jednotlivých kategorií čekaly poháry, medaile a atraktivní věcné ceny, ale vzhledem k tomu, že vítězi byli vlastně všichni, tak malý dárek za účast a pro radost obdržel každý závodník. A kdo snad pro tentokrát nevyhrál na zápasišti, stále měl ještě šanci v tombole! Pocit z výhry je to samozřejmě trochu jiný, soustavnou tréninkovou přípravou a účastí na jiných tombolách své šance moc neovlivníte, o to větším překvapením ale může výhra být.

Za sponzorské dary děkujeme redakci časopisu Junior a firmě Crocodille, všem pořadatelům z řad našich členů velmi děkujeme za pomoc při organizaci na místě a nadšení pro společnou věc, ze kterého je živa soudržnost klubu, dále pak všem přítomným trenérům a rozhodčím za profesionální přístup a energii, kterou po celý den soutěži věnovali, a samozřejmě všem závodníkům za jejich odvahu stanout na tatami před více než 600 diváky, za jejich soustředěnost a skvělé výkony! Přejeme všem účastníkům, aby v našem sportu i nadále necházeli potěšení a těšíme se na viděnou na příštím ročníku!

Výsledky v .xls tabulce: Výsledky (Excel)

[gallery id="53"]