Tréninky

Aktuality

Úspěšný víkend reprezentantů SK KAMIWAZA

11.4.2017 11:35:00 admin

Tento víkend byl pro náš klub SK Kamiwaza karate velmi náročný, ale také velmi úspěšný, jelikož se zúčastnil hned 4 velmi důležitých akcí. Níže přinášíme jejich zhodnocení a výsledky.

Sobota 8. 4. 2017:

POHÁR NADĚJÍ ? Česká Lípa (trenér: Karolína Lacinová, asistent: Lukáš Kotlík)

Dne 8.4.2017 se náš klub SK Kamiwaza karate zúčastnil soutěže v České Lípě s názvem POHÁR NADĚJÍ, kde byla možnost startů i pro naše malé začínající kumiťáčky. Náš tým se v obrovském počtu účastníků rozhodně neztratil a vedl si velmi úspěšně!

Výsledky:

1. místa:
Štěpánka Krejčí
Olejník Jakub

2. místa:
Linda Pavlasová
Štainbruch Antonín

3. místa:
Barbora Dušková
Nikita Bočkov
Šárka Nováková

5. místa:
Vašek Šolc

Dále nás reprezentovali Milan Vopálka a Richard Havelka. Oba měli velmi vyrovnané zápasy, ale bohužel chyběla trocha štěstí.

[gallery id="58"]


SOUSTŘEDĚNÍ REPREZENTACE a SEMINÁŘ s A.O.SEBA ? Jablonec nad Nisou (trenér: Aneta Markušová)

Dne 8.4.2017 v Jablonci nad Nisou se náš klub SK Kamiwaza karate zúčastnil také velmi prestižního semináře pořádaného reprezentací ČR v karate a tréninků pro talentovanou mládež v ČR v kumite, kde bylo vybráno pouze 9 našich nejúspěšnějších závodníků z klubu.
Tento seminář byl pod vedením španělského světoznámého experta pro sportovní zápas (KUMITE) jménem Antonia Oliva Seba. Naši závodnicí zde načerpali mnoho nových informací a poznatků do kumite, stejně tak jako trenéři a koučové na pozdější schůzi s panem Sebou.

Dále pak proběhla ve večerních hodinách schůze pod vedením reprezentace, kde se trenéři seznamovali s novým systémem týkajících se soutěžení a výsledků závodníků.

Za náš klub se zúčastnila schůze trenérka Aneta Markušová.

Za náš klub byli vybráni závodníci:

Makovcová Šárka
Svobodová Sára
Děrešová Gabriela
Bukovský David
Ridvan Tomáš
Trojan Samuel - hlavním aktérem pana Antonia na semináři
Krejčí Vojtěch
Vinničenko Tomáš
Svoboda Petr

[gallery id="57"]

Neděle 9.4.2017:

1.kolo NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů ? Česká Lípa (trenér: Aneta Markušová)

Dne 9.4.2017 v neděli se dále naši reprezentanti klubu SK Kamiwaza karate zúčastnili po sobotním semináři a trénincích v Jablonci nad Nisou, 1.kola Národního poháru dorostenců, juniorů U21 a seniorů + ligy družstev opět v České Lípě.

Byl to pro tyto závodníky velmi náročný víkend, jelikož celý sobotní den věnovali tréninkům a čerpáním informací ze semináře s panem A.O.Sebou. Byla tedy poznat nepatrná únava, ale bez dřiny samozřejmě nelze získat výsledků.

Naši závodníci si vedli výborně, i když si mohli a MĚLI vést dle mého názoru mnohem lépe. Byly zde zápasy, kde naši závodníci byli mnohem kvalitnější, než jejich soupeři, ale bohužel v kombinaci lehké únavy a zbytečných chyb, kterým podlehli, pak nepostupovali v žebříčku dále.

Oproti tomu se ale velmi dařilo dívkám v teamu kumite dorostenek (Svobodová, Makovcová, Ondrejková), kde svými výbornými výkony, společnou spoluprácí a podporou v teamu ukázaly, že můžeme patřit mezi nejsilnější konkurenci.

Dále bych ráda poznamenala, že naši závodníci byli na tomto NP nově seznámeni s novým systémem na kumite ohledně zapisování podrobných bodů a výsledků ze zápasů (ranking) pro přehlednější budoucí statistiky a vývoj kumite. Musím všechny velmi pochválit, jelikož si vedli výborně.

Výsledky:

2. místa:
Kumite team dorostenky (Svobodová Sára, Makovcová Šárka, Ondrejková Pavlína)

3. místa:
Lacinová Barbora KATA juniorky
Bukovský David - dorostenci -63kg
Honsů Šimon - junioři -68kg

5. místa:
David Lín - junioři +76kg
Šolcová Michaela - juniorky -53kg
Kumite team junioři (Honsů Šimon, Lín David)


Dále nás reprezentovali Ridvan Tomáš, Ondrejková Pavlína a Makovcová Šárka, kde měli velmi vyrovnané a kvalitní zápasy, ale bohužel někde chyběla trocha štěstí a někde trocha nasazení.

[gallery id="59"]


9th WUKF KARATE European Chapionships - Romania

Dále se ve dnech 8.-9.4.2017 v Rumunsku na ME v karate WUKF po úspěšných sobotních kvalifikacích probojovala naše závodnice Petra Vávrová do nedělního finále v kumite, kde později získala krásné 1. místo a tím i titul mistryně Evropy za federaci WUKF v karate. Moc gratulujeme za výborný výsledek a reprezentaci.

[gallery id="60"]

Aneta Markušová