Tréninky

Aktuality

DENÍK MALÉHO BOJOVNÍKA Z JARNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ - aktualizováno 1. 5. 2017

30.4.2017 23:56:00 filip

DENÍK MALÉHO BOJOVNÍKA ZE SOUSTŘEDĚNÍ - 1. den

Máme za sebou první den. Bylo to super. Než jsme se nadáli, dojeli jsme do hotelu. Trenéři nás rozdělili podle našeho přání do pokojů. Většina z nás je ubytovaná ve čtyřlůžkových pokojích. Téměř hned po příjezdu jsme vyběhli ven, kde nás trenéři rozdělili na tréninková a herní družstva. Jsem ve skupině s dětmi, kteří umí podobné věci z karate jako já. Před obědem jsme měli první trénink, který byl hodně herní. Hráli jsme např. seznamovací hry a bylo to fajn. Po tréninku nás čekal oběd, který nám chutnal. Měli jsme k dispozici i kečup, který nás moc fascinoval a trenéři náš museli často krotit, aby z našeho oběda nebyla kečupová polévka. To jsme však často nahradili tím, že si někteří z nás udělali šťávou koupel kolem talíře. Nikdo z nás to však neudělal schválně. Spíše jsme se tolik zabrali do vyprávění u stolů, že se občas podařilo vylít šťávu všude kolem nás. To se však stalo snad jen u šesti stolů z deseti. Po obědě jsme vybalili věci, měli polední klid a potom jsme šli na odpolední program. Hráli jsme hry. Asi v 16:30 (po svačině) jsme vyběhli ven na trénink. Protože nám začalo trochu pršet, tak někteří z nás trénovali v tělocvičnách. My jsme chtěli zůstat venku všichni, protože zase tak silný déšť to nebyl. Hlavně všichni víme, že nejsme z cukru, ale jsme přeci pořádní karatisté a ty už něco zvládnou. Po super večeři jsme si odpočinuli u večerního programu a před devátou hodinou jsme už téměř všichni spali. Usínali jsme všichni v pohodě a už se těšíme na zítřejší den.

 

DENÍK MALÉHO BOJOVNÍKA ZE SOUSTŘEDĚNÍ - 2. den

Chvilku po probuzení jsme šli na rozcvičku. Když jsme vyšli ven, tak jsme zjistili, že je krásné ráno, svítí sluníčko a na obloze není téměř ani jeden mráček. Takovéto počasí nám vydrželo celý den. Dopoledne jsme hráli nové hry. Běhali jsme po sjezdovce. Někteří z nás dělali kotrmelce. Potom jsme běželi na trénink. Díky skvělému počasí jsme dnes vůbec nemuseli do tělocvičny. Někteří z nás si vyzkoušeli úplně nové techniky karate. Někteří z mladších družstvech si poprvé vyzkoušeli disciplínu sportovního zápasu kumite. Moc nám to šlo. Dokonce jsme to sami od sebe trénovali i když jsme nemuseli. Po polední klidu jsme se od trenérů dozvěděli, že se dnes pálí čarodějnice. Dokonce jsme se dozvěděli i něco z toho, proč se čarodějnice pálí. Potom jsme dostali úkol, že musíme jednu takovou čarodějnici udělat. Každé družstvo vyrobilo jednu část čarodějnice a poté jsme to dali dohromady. Vznikla nám obrovská čarodějnice, která byla o hodně větší než většina z nás. Snad jen trenér Jonáš byl podobně vysoký. Během odpoledního programu jsme ještě vyráběli každý svojí čarodějnici na památku. Museli jsme jí nejen vybarvit, ale také nakreslit a vystřihnout. Někdo z nás ještě stihl vyrobit posvátnou mandalu. To ovšem ještě nebylo všechno. Zvládli jsme ještě další náročný trénink. K večeři jsme měli řízek s bramborem. Po večeři nás však čekal úplně nejvíc bombový program. V malé tělocvičně jsme měli každý připravený japonský kvíz. Měli jsme si zapamatovat co nejvíce skutečných japonských předmětů. Bylo to opravdu hodně těžké. Poté co jsme si je šli napsat, jsme se opět vrátili a trenér nám povídal o Japonsku. Nejen, že nám říkal ke každému předmětu něco, ale také jsme si povídali o japonské kultuře. Dokonce jsme se, za poslouchání tradiční japonské hudby, podívali na velmi krátké video, kde jsme viděli, jak to v Japonsku vůbec vypadá a seznámili jsme s jejich kulturou. Japonských věcí tam bylo opravdu hodně. Hodně nás překvapilo, že všechny ty věci jsou opravdu pravé a velmi cenné. Byly zapůjčené pouze pro nás přímo z velvyslanectví Japonska v Praze. Potom jsme šli ještě spálit naší vyrobenou čarodějnici. Trenér říkal, že cestujeme celý světem, jelikož jsme poznali tradice Japonska a nyní děláme tradice české. Musím říct, že oheň to byl obrovský. Nikdy jsem snad takový ještě neviděl. No prostě super. Chvilku jsme koukali na oheň a potom jsme šli spát, jelikož zítra je taky den a už se na něj moc těšíme. Posíláme pozdrav všem maminkám, tatínkům, sestřičkám, bratříčkům, babičkám, dědečkům, ......

 

 

    

 

DENÍK MALÉHO BOJOVNÍKA ZE SOUSTŘEDĚNÍ ? 3. den

Ráno, po nočním pálení čarodějnice, jsme mohli déle spát. Dopoledne, po snídani, jsme se opět rozdělili na naše super skupiny. Někteří šli s trenérem hrát ven hry a někteří z nás si dodělali výtvarné věci ze včerejšího dne. Ještě jsme si udělali hrozně umělecké fotky. Dokonce jsme se mohli vyfotit v originálním japonském kimonu. Ač většiny z nás kimono velikostně nebylo, tak nám to vůbec nevadilo. Důležité je se přeci cítit jako správný karatista. Naše fotky v kimonech si budeme moci po příjezdu prohlédnout na internetových stránkách Kamiwazy a Facebooku.  Dopoledne jsme ještě stihli bombastický trénink. Hodně jsme makali a to je dobře. Po obědě a balení jsme měli vyhodnocení celého soustředění. Kromě nejčistějších pokojů, bylo také vyhodnocení včerejšího kvízu. Nejlepší na konec bylo, že nás trenér moc pochválil, jak jsme šikovní a dostali jsme moc odměn. Od časopisů, přes pamětní list až po mnoho sladkostí a sušenek. Prostě perfektní závěr skvělého soustředění. Už se těším až pojedu na další v létě.  

Sledujte nás také na Facebooku: FACEBOOK KAMIWAZA KARATE