Tréninky

Aktuality

Olympiáda dětí a mládeže 2017 - 3. místo Šárky Makovcové

24.7.2017 11:26:00 filip

ŠÁRKA Makovcová a TOMÁŠ Vinničenko reprezentovali Hl. m. Prahu a klub SK Kamiwaza karate na Letní OLYMPIÁDĚ dětí a mládeže v Brně! ŠÁRKA Makovcová získala úžasné 3.MÍSTO!

Očima Anety Markušové: Za celý Pražský kraj byli z našeho klubu SK KAMIWAZA karate nominováni naši dva výborní reprezentanti Šárka Makovcová a Tomík Vinničenko na LODM v Brně, což už jen nominace na tuto prestižní celorepublikovou soutěž je veliká pocta a úspěch pro Náš klub!

Olympiáda dětí a mládeže probíhala v Brně po celý týden, kde celý tým reprezentace za Prahu byl v Brně již od soboty 24.6.2017. V karate se soutěžilo v úterý dne 27.6.2017. Jak Šárka, tak Tomík dali maximum do své přípravy na Olympiádu a byli tedy na 100% připraveni a motivováni.

Přesto, že karate probíhalo právě v úterý, tedy ve všední den, rozhodli jsme se i tak, uspořádat tzv. FanKlub pro Šárku a Tomíka. Tedy jsme je z našeho klubu jeli oba podpořit a zafandit jim. Musím všem moc poděkovat, jelikož jsme dali dohromady vysoký počet členů, který jel fandit a podporovat naše závodníky. Jmenovitě: Sára a Péťa Svobodovi, Vašek Šolc, David Bukovský, Paní Šolcová a za trenérský tým samozřejmě Filip Miler, Aneta Markušová a Kája Lacinová. Dále tam nechyběla ani rodina Vinničenkova a paní Makovcová. Je úžasné, jak náš tým dokáže podpořit naše závodníky a držet při sobě, né jen, že se přichystali fandící transparenty pro Šárku i Tomíka a bubnovalo se na náš klubový buben J, ale naši závodníci, kteří je jeli podpořit si vlastnoručně vyrobili i fandící trička s nápisy ,,fandíme Šárce a Tomíkovi,,. Udělalo to skvělou atmosféru a moc všem děkuji, protože to bylo úžasné!
Jako první na řadu nastupovat Tomík Vinničenko, kde jich byl v kategorii velmi vysoký počet závodníků (podotýkám, že je to jedna z nejpočetnějších a nejnáročnějších kategorií, která v republice je). Tomík nastoupil na zápas s maximálním nasazením, však bohužel v prvních vteřinách dostal od soupeře velmi nepěkný kop přímo na krk, kde musel zasáhnout lékař a Tomíka pořádně prohlédnout ? tyto kopy bývají velmi nebezpečné a většinou ukončují možnost pokračování v zápase. Doktor zhodnotil, že Tomík pokračovat může, ale po tomto kopu se bohužel Tomíkovi už nepodařilo zápas otočit v jeho prospěch a tedy po velmi vyrovnaném zápase podlehl soupeři, ten ho později bohužel do repasáže nedostal. Tomík později pokračoval v zápasech pro přesné pořadí a umístění závodníků v kategorii, kde bezkonkurenčně a s přehledem všechny další soupeře porazil a získal tak 11.místo. Bohužel Tomíkovi v prvním zápase chybělo trochu štěstí a více nasazení do zápasu a obranných technik. Velmi mě mrzí, že se Tomíkovi nepodařilo stát na bedně, jelikož si to podle mě ohromně zasloužil, trénoval na to maximálně, věnoval tomu velikou dřinu a píli. Pevně doufám, že si to vynahradíme na následném MČR, které bude v prosinci tohoto roku 2017 a na další LODM.
Dále nastupovala naše Šárka Makovcová, které byla výborně motivovaná a ve všech směrech skvěle připravená. K jejím zápasům z mé strany nebylo vůbec nic, co bych ji vytkla. Dělala přesně to, co jsme trénovaly a na čem jsme se domluvily. Šárky výkony byly skvělé, techniky přesvědčivé, měla výbornou rychlost, načasování, tvrdost i dravost, tedy vše jak mělo být. Jediná škoda byla zápasu o finále, kde velmi těsně Šárka podlehla soupeřce. Však v repasáži nedala soupeřkám žádnou Šanci a s přehledem získala krásnou bronzovou medaili. Šárka tedy získala úžasné 3.místo na Letní Olympiádě mládeže v Brně 2017 J!
Moc oběma našim závodníkům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci našeho klubu a Pražského kraje.