Tréninky

Černý Most - ZŠ Gen. Janouška

Kde cvičíme:

ZŠ Gen. Janouška
Generála Janouška 1006
Praha 9 - Černý Most 19800
GPS: 50.103951,14.569085

Kurzy v této lokalitě:

Lokalita Škola Pokročilost Rozpis tréninků První trénink
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Bílé pásky (9. kyu) Úterý 17:30-18:30
Čtvrtek 17:30-18:30
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Bílo-žluté pásky (8. - 7. kyu) Úterý 16:30-17:30
Čtvrtek 16:30-17:30
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Žluto-zelené pásky (7. - 6. kyu) Úterý 18:30-19:30
Čtvrtek 18:30-19:30
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Zeleno-fialové pásky (6. - 5. kyu) Úterý 18:30-19:30
Čtvrtek 18:30-19:30
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Fialovo-černé pásky Úterý 19:30-20:30
Čtvrtek 19:30-20:30
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Závodní skupina ml. Pondělí 17:15-18:15
14. 9. 2017 Přihlásit
Černý Most ZŠ Gen. Janouška Závodní skupina st. Pondělí 18:15-19:15
14. 9. 2017 Přihlásit

Co se zde děti naučí

Lokalita Černý Most je jedním ze tří tréninkových centrem, kde jsou kromě začátečníků také soustředěny děti s vyššími pásky a závodní skupiny. V této lokalitě jsou tréninky u pokročilých skupin minimálně 2 x týdně, z toho jeden trénink obsahuje všeobecnou přípravu na zkoušky (kata, techniky, kihon, řízené kumite) a druhý trénink obsahuje sportovní zápas kumite, kde se děti připravují na soutěže v této disciplíně.

Jak se vyznat v názvech skupin a jak poznat jejich cíle

Cílem všeobecného tréninku je příprava na vyšší pásek, než je název skupiny, kde děti cvičí, tzn. pokud dítě chodí do skupiny „Zelené pásky“, pak je koncept zaměřen na děti, které mají zelený pásek a připravují se vyšší a to na fialový pásek. U skupin, kde je v názvu kombinace pásků, např. „Žluto zelené pásky“, jedná se o skupinu, kde cvičí žluté a zelené pásky dohromady a připravují se na nejbližší vyšší pásky, tzn. zelený a fialový pásek. Pochopitelně vše je individuální. Po posouzení trenérů, může i dítě s nižším páskem chodit do skupiny dětí, které mají vyšší pásek, než dané dítě má. To je zpravidla tehdy, pokud z nějakého důvodu nešlo dítě na poslední zkoušky a pokračuje se skupinou se kterou běžně cvičilo. Dítěti je tak zaručena kontinuita a zkoušky si může dodělat v průběhu školního roku.

Co děti potřebují:

Děti na tréninky nepotřebují žádné speciální vybavení. Stačí jim tepláky, kraťasy a tričko.
Stejně jako u začátečníků cvičí na boso Děti však mohou nosit i sportovní obuv s bílou a neklouzavou podrážkou.
Kimono na tréninky není potřeba. U pokročilých dětí, které již za sebou mají první zkoušky, je nutné v něm absolvovat zkoušky druhé. To je zpravidla na konci druhé roku cvičení. Ani tak kimono nedosahuje žádné velké investice (pořizovací cena je v rámci několika set korun). Rádi Vám s nákupem poradíme.
Od druhé roku tréninků, začínají děti cvičit sportovní zápas kumite. Na tyto tréninky sportovního zápasu jsou z důvodu bezpečnosti pro děti nutné chrániče na ruce a chrániče na zuby. Ostatní chrániče nejsou povinné, ale jen doporučené. S nákupem chráničů Vám také rádi pomůžeme.

Proč k nám

Tradice a zázemí klubu

V současné době patříme k největším a nejdynamičtějším sportovním organizacím ve svém oboru. Vážíme si stovek spokojených členů, kteří s námi sportují a svým nadšením a tvrdou prací nás posouvají dál. Díky silné členské základně můžeme nabídnout kvalitní trenéry, zázemí, ale také lepší možnost seberealizace každého člena a jeho lepší možnost rozvoje i v budoucnu.

Mezinárodní úspěchy

O kvalitách klubu hovoří několikanásobné české i světové mistrovské tituly členů jako jsou například tituly mistr světa, mistr či více mistr Evropy. Věříme, že každý může dosáhnout svého snu a pokud je Vaším cílem mistrovský titul, tak ho jistě získáte. Tak jako jiným, nabídneme i Vám nejlepší podmínky a podáme Vám pomocnou ruku. Samotná práce je však na Vás.

Nízká cena

Je pro nás důležité nabídnout dostupnost našich kurzů každému dítěti i dospělému. Provozování sportovního klubu vnímáme jako naše poslání, jak pomoci každému dítěti i dospělému v jeho rozvoji. Proto nastavujeme vždy co nejnižší cenu. Ta je u každého konkrétního kurzů vždy závislá na mnoha faktorech (počet tréninků týdně, náklady v dané lokalitě, počet dětí na kurzů, podpora měst a obcí apod.). Cenu každého konkrétního tréninku naleznete v našem informačním systému. Chceme, aby každé dítě mělo možnost u nás sportovat, proto již několik let držíme téměř stejné ceny.

Učíme vítězit i skousnout prohru

Vítězství je jistě krásná věc. Je úžasné, když stojíte na stupínku vítězů a slyšíte hrát státní hymnu. Pokud však nepoznáte prohru, vítězství je jen krátkodobé a nikdy vytouženého cíle nedosáhnete. K životu prohry patří, jelikož právě ty nás posouvají dál. My se snažíme dětem tuto myšlenku vštěpovat. Ruku na srdce, ač se to zdá neuvěřitelné, ani my rodiče jsme neměli ve škole vždy samé jedničky, i přesto, že se to snažíme někdy dětem takto prezentovat. Horší známka ve škole musí být však pro dítě motivací k tomu, aby při další zkoušce jedničku dostalo a ta ho přiblížila například k jeho vytouženému zaměstnání. To je jedním ze základních prvků, který chceme, aby si dítě od nás odneslo. Pokud například dítě dosáhne horšího času při běhu, nemůže přeci plakat v ústraní, či končit se sportem. Je důležité, aby se zamyslelo, co může udělat proto, aby při dalším běhu svůj čas zlepšilo. Aby dokázalo za pomocí trenérů vyhodnotit, v čem případně udělalo chybu a jak se může posunout dál. To je jeden z cílů, který jsme si stanovili v našem klubu.

Učíme překonávat překážky

Sport u nás nejsou jen závody či soutěže. Každý může mít jiný cíl a my budeme jedině rádi, pokud mu pomůžeme ho dosáhnout. Pro někoho to může být zlepšení fyzické zdatnosti, naučit se týmové práci, zvládnout sebeobranu, pro jiného naopak zlepšení koordinace těla. Sport samotný nabízí různé překážky, které však u nás využíváme k růstu každého jedince. Naši členové nemusí jezdit na závody, ale mohou se zdokonalovat i na samotném tréninku, či na akcích pořádaných klubem. Nehoníme se za tituly a nenutíme dětem profesionální sport. Chceme jim zejména vštípit myšlenku, že všeho mohou dosáhnout, záleží jen na nich, jak na sobě budou pracovat.

Profesionální trenéři

Trenérský kolektiv tvoří profesionální trenéři s dlouhodobými zkušenostmi s výchovou dětí, mládeže a výukou dospělých včetně trenérských zkušeností z mezinárodních soutěží či z řad reprezentace České republiky.

Akce pro děti

Pro své členy během roku pořádáme různé doprovodné akce jako jsou soustředění, výlety, tábory, semináře, či například zkoušky.

Doporučují nás lékaři

Dnešní doba přináší řadu zdravotních problémů i našim nejmenším. Vliv na dítě může mít nejen strava, ale také prostředí, ve kterém žijeme. Nelze kontrolovat 100 % času našich dětí a řadu věcí nemůžeme ani ovlivnit. Můžeme však ovlivnit kvalitu stráveného času, který organizujeme pro své děti. Děti více než dříve tráví mnoho času u počítačů či u televizí. V dnešní době vidíme čím dál méně dětí hrát si na ulicích před domem, či na hřištích. Nejen z toho vzniká u dětí řada zdravotních problémů, které se však my snažíme měnit. Motivujeme dítě k tomu, aby ho sport bavil a přinášel mu radost. I proto vkládáme do tréninků řadu pohybových cvičení, které zlepšují soustředěnost a koordinaci těla. Nemůžeme dítěti říct co je absolutně správné, můžeme mu však ukázat cestu, kterou se může v životě vydat.