Tréninky

KARATE RODIČŮ S DĚTMI

Kde cvičíme:

ZŠ U Říčanského lesa
Školní 2400/4
Říčany 25101
GPS: 49.989143,14.685735

Kurzy v této lokalitě:

Lokalita Škola Pokročilost Rozpis tréninků První trénink
Říčany ZŠ U Říčanského lesa Karate rodičů s dětmi Pondělí 18:00-19:00
18. 9. 2017 Přihlásit
Říčany ZŠ U Říčanského lesa Karate rodičů s dětmi - nábor Pondělí 18:00-19:00
18. 9. 2017 Přihlásit

Co znamená tréninkový program karate rodičů s dětmi

Program karate rodičů s dětmi je zábavný tréninkový program, kdy mohou rodiče (prarodiče) aktivně trávit volný čas se svými dětmi. Smyslem programu je trénink, do kterého se dvojice (rodič / dítě, nebo prarodič / dítě) zapojují společně. Může se jednat o libovolnou kombinaci matka se synem, nebo dcerou, případně otec se synem, či dcerou. Oba tak získají nové společné zážitky a věnují se stejné činnosti.

Rodič dítěte má jedinečnou možnost se naučit tradiční bojové umění karate, zvládnout základní prvky sebeobrany, zlepšit si fyzickou kondici či se jen odreagovat od všedního dne a to vše za aktivního trávení volného času se svým dítětem.

Pro děti je často velkým zážitkem být částečným "pomocným" trenérem táty či mámy. Díky spolupráci rodičů má každé dítě individuální přístup a tak vyšší progresivitu pokroku při tréninku. A to vše za využití specifických tréninkových metod zapojených i do řady pohybových her.

Koncept hodiny

Smyslem celé hodiny je naučit i ty nejmenší děti základní pohybové průpravě s vloženými prvky karate. Trénink je také zaměřen na zlepšení koordinace pohybu dětí a zlepšení fyzické kondice dospělých. Kurz pro dítě probíhá velmi zábavnou formou se svým rodičem, a tak nedochází k vystavění stresu dítěte z odloučení od rodiče. Koncept tréninků je takový, že v průběhu jednoho až dvou let cvičení se dítě naučí základy karate a poté může plynule přejít do samostatných kurzů karate, které náš klub nabízí a kde dítě může pokračovat ve sportu které dobře zná a který ho baví. Je tak zaručen dlouhodobý koncept rozvoje dítěte.

Co děti a rodiče potřebují

Karate má výhodu v nenáročnosti sportovního vybavení. Děti a rodiče na tréninky potřebují pouze:
Tričko, tepláky, nebo kraťasy a hlavně dobrou náladu ☺
Cvičíme na boso. Děti však mohou nosit i sportovní obuv s bílou a neklouzavou podrážkou.

Proč k nám

Tradice a zázemí klubu

V současné době patříme k největším a nejdynamičtějším sportovním organizacím ve svém oboru. Vážíme si stovek spokojených členů, kteří s námi sportují a svým nadšením a tvrdou prací nás posouvají dál. Díky silné členské základně můžeme nabídnout kvalitní trenéry, zázemí, ale také lepší možnost seberealizace každého člena a jeho lepší možnost rozvoje i v budoucnu.

Mezinárodní úspěchy

O kvalitách klubu hovoří několikanásobné české i světové mistrovské tituly členů jako jsou například tituly mistr světa, mistr či více mistr Evropy. Věříme, že každý může dosáhnout svého snu a pokud je Vaším cílem mistrovský titul, tak ho jistě získáte. Tak jako jiným, nabídneme i Vám nejlepší podmínky a podáme Vám pomocnou ruku. Samotná práce je však na Vás.

Nízká cena

Je pro nás důležité nabídnout dostupnost našich kurzů každému dítěti i dospělému. Provozování sportovního klubu vnímáme jako naše poslání, jak pomoci každému dítěti i dospělému v jeho rozvoji. Proto nastavujeme vždy co nejnižší cenu. Ta je u každého konkrétního kurzů vždy závislá na mnoha faktorech (počet tréninků týdně, náklady v dané lokalitě, počet dětí na kurzů, podpora měst a obcí apod.). Cenu každého konkrétního tréninku naleznete v našem informačním systému. Chceme, aby každé dítě mělo možnost u nás sportovat, proto již několik let držíme téměř stejné ceny.

Učíme vítězit i skousnout prohru

Vítězství je jistě krásná věc. Je úžasné, když stojíte na stupínku vítězů a slyšíte hrát státní hymnu. Pokud však nepoznáte prohru, vítězství je jen krátkodobé a nikdy vytouženého cíle nedosáhnete. K životu prohry patří, jelikož právě ty nás posouvají dál. My se snažíme dětem tuto myšlenku vštěpovat. Ruku na srdce, ač se to zdá neuvěřitelné, ani my rodiče jsme neměli ve škole vždy samé jedničky, i přesto, že se to snažíme někdy dětem takto prezentovat. Horší známka ve škole musí být však pro dítě motivací k tomu, aby při další zkoušce jedničku dostalo a ta ho přiblížila například k jeho vytouženému zaměstnání. To je jedním ze základních prvků, který chceme, aby si dítě od nás odneslo. Pokud například dítě dosáhne horšího času při běhu, nemůže přeci plakat v ústraní, či končit se sportem. Je důležité, aby se zamyslelo, co může udělat proto, aby při dalším běhu svůj čas zlepšilo. Aby dokázalo za pomocí trenérů vyhodnotit, v čem případně udělalo chybu a jak se může posunout dál. To je jeden z cílů, který jsme si stanovili v našem klubu.

Učíme překonávat překážky

Sport u nás nejsou jen závody či soutěže. Každý může mít jiný cíl a my budeme jedině rádi, pokud mu pomůžeme ho dosáhnout. Pro někoho to může být zlepšení fyzické zdatnosti, naučit se týmové práci, zvládnout sebeobranu, pro jiného naopak zlepšení koordinace těla. Sport samotný nabízí různé překážky, které však u nás využíváme k růstu každého jedince. Naši členové nemusí jezdit na závody, ale mohou se zdokonalovat i na samotném tréninku, či na akcích pořádaných klubem. Nehoníme se za tituly a nenutíme dětem profesionální sport. Chceme jim zejména vštípit myšlenku, že všeho mohou dosáhnout, záleží jen na nich, jak na sobě budou pracovat.

Profesionální trenéři

Trenérský kolektiv tvoří profesionální trenéři s dlouhodobými zkušenostmi s výchovou dětí, mládeže a výukou dospělých včetně trenérských zkušeností z mezinárodních soutěží či z řad reprezentace České republiky.

Akce pro děti

Pro své členy během roku pořádáme různé doprovodné akce jako jsou soustředění, výlety, tábory, semináře, či například zkoušky.

Doporučují nás lékaři

Dnešní doba přináší řadu zdravotních problémů i našim nejmenším. Vliv na dítě může mít nejen strava, ale také prostředí, ve kterém žijeme. Nelze kontrolovat 100 % času našich dětí a řadu věcí nemůžeme ani ovlivnit. Můžeme však ovlivnit kvalitu stráveného času, který organizujeme pro své děti. Děti více než dříve tráví mnoho času u počítačů či u televizí. V dnešní době vidíme čím dál méně dětí hrát si na ulicích před domem, či na hřištích. Nejen z toho vzniká u dětí řada zdravotních problémů, které se však my snažíme měnit. Motivujeme dítě k tomu, aby ho sport bavil a přinášel mu radost. I proto vkládáme do tréninků řadu pohybových cvičení, které zlepšují soustředěnost a koordinaci těla. Nemůžeme dítěti říct co je absolutně správné, můžeme mu však ukázat cestu, kterou se může v životě vydat.