Deník malého bojovníka – 1. den (neděle)

8. 7. 2019

Můj milý deníčku. První den soustředění máme za sebou. Po příjezdu jsme byli rozděleni do pokojů podle toho, jak si kdo vybral. Hned potom jsme šli na oběd a také jsme si vybalovali věci. Trvalo nám to hrozně moc dlouho, ale všechno jsme zvládli.

Po svačině a rozdělení do tréninkových skupin jsme šli na procházku po okolí. Náš trenér, který měl naši skupinu nám řekl velké tajemství, a to, že večer dostaneme tajnou zprávu. Všichni jsme byli zvědavi co to bude. Když jsme však došli do lesa, tak nám trenér řekl, že jsme v tajemném lese Dana Hůlky a máme v něm najít hůlky. Každý z nás měl určitý časový limit na splnění úkolu, který byl: najít v lese kouzelnou hůlku, která nás osvítí. Já jsem našel parádní. Vypadala, jako kouzelná hůlka. Hned jsem věděl, že je moje. Pečlivě jsem si ji hlídal a vzal jsem si ji na hotel. Po večeři jsme šli do jídelny. Přišel za námi trenér Firas a řekl nám tajemství, a to, že nejsme jen tak v nějakém hotelu, ale že jsme ve škole čar a kouzel v Neštovicích. Představil nám také naše profesory. Je tu např. ředitel školy Filip MilerMix (znám ho jako Filipa Milera), který má oblibu v čarování prostřednictvím kouzelných jogurtů, profesor Bílkorád (já ho znám jako Honzu Černíka) a je to učitel proti černé magii, profesor Brada (Šimon Branda) – učitel blonďatých kouzel, profesor Vítnaměsíc (Filip Vít) učitel v oblasti vytí na měsíc a tedy nauky o zvířatech, profesor Oukam (Firas Oukde) – učitel zaklínadel, profesorka Nelaciná (Karolína Lacinová), která se řídí heslem „Šetři všechny centy, abys měl na renty“, profesorka Lesníková (Tezeza Hájková) – bylinkářství, která má oblíbenou stanici metra Háje. Dále tu máme profesorku Fenistil (Katka Faltýnková), která má na starost léky. Ještě čekáme na naši další profesorku, tak uvidíme. Každá kolej, do které budeme přiřazeni, soutěží během celého soustředění o tzv. bertíky, které vypadají jako zlaté mince. Kolej která jich bude mít nejvíc, tak na konci získá Pohár kouzelných odměn. Jsem fakt zvědav, jestli to budeme my. Večer jsme se ještě koukali na dokumentární film z konkurenční školy čar a kouzel. Dokument se jmenoval Harry Potter a Kámen mudrců. Dnes večer, nebo ráno, ještě očekáváme sovu. Má nám každá přinést tajemný dopis, kde bude napsané, do jaké koleje jsem byl vybrán. Jmenují se: Lesobijci, Bezručkové, Kvikálkovci, Krásnopláště, Náměsníčníci a Strašnovíři. Doufám, že budu vybrán do té nejlepší.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace