Kdo jsme

Kdo jsme:

SK KAMIWAZA KARATE je součástí organizace SPORT CLUB SPIRIT, která sdružuje významné sportovní kluby a organizace zajišťující zázemí a rozvoj pro více než několik tisíc dětí a dospělých po celé Praze a Středočeském kraji. SK KAMIWAZA KARATE patří historicky mezi první členy Spiritu a v současné době v ní tvoří jeden z hlavních pilířů celé skupiny.

Jak to všechno začalo:

Myšlenka vzniku sportovní organizace, která bude zajišťovat a kombinovat tradiční sportovní hodnoty v moderním podání vznikla již v roce 2007, kdy parta kamarádu, sportovců, závodníků a trenérů karate založila novou sportovní organizaci SK KAMIWAZA KARATE. Hlavní koncepční myšlenkou bylo vytvořit nový systém tréninků, který do té doby nebyl v ČR příliš rozšířen. Jednalo se o propojení tradičního japonského bojového umění s moderními prvky výuky. Klub začínající od nuly během velmi krátké doby získal na popularitě a stal se nejdynamičtějším a největším sportovním klubem karate v ČR. Během pouhých několika let se klub dynamicky rozšiřoval do různých částí Prahy a Středočeského kraje, kde jeho kurzy dodnes navštěvují stovky dětí. Vše však probíhalo s jasným konceptem, důrazem na kvalitu tréninků a trenérů, kteří byli velmi pečlivě vybíráni a proškolováni. Většina trenéru, která přišla, byla z řad reprezentantů ČR, kteří měli zkušenosti z mezinárodních závodů, seminářů, či zahraničních kurzů.

Koncept:

Pro klub byl vždy prvotní rozvoj jeho členů, proto byly vytvořeny sportovní centra karate, jejichž cílem bylo a je zajistit to nejlepší zázemí dětem i dospělým, kteří se chtějí karate věnovat hlouběji, častěji a chtějí se připravovat na nejvýznamnější české i mezinárodní soutěže. Tato centra byla otevřena v Praze na Černém Mostě, Proseku, v Holešovicích a dále v Říčanech u Prahy. Jsou to spádová místa, kam mohou děti přestoupit v pozdějších letech i z kurzů z jiných lokalit.

Mnoho dětí, rodičů i lékařů vidí v karate ideální sport pro všeobecný rozvoj dítěte. Sport, resp. bojové umění, kde se dítě naučí nenásilnou formou zvládat koordinaci pohybu, zlepšovat si fyzickou zdatnost, obratnost, či vytrvalost. Pro rodiče i děti, které chtějí zlepšit pohyb dětí, chtějí se v prvních letech věnovat karate jen rekreačně a například jen jednou týdně, jsou určeny kurzy v dalších lokalitách. Zde se děti učí základy karate a připravují se na první zkoušky (na první pásky). Mohou se také účastnit všech dalších aktivit, které klub nabízí (soustředění, závody pro začátečníky apod.). Poté co rodič i dítě zjistí, že karate je ten nejlepší sport a chce se mu věnovat více, nabízíme se mu právě možnost přestupu do jednoho z center. Je možné začít cvičit vícekrát týdně i rovnou v daném centru. Vše záleží tedy na našich členech.

Současnost:

V současné době v SK KAMIWAZA KARATE působí nejen reprezentanti ČR, medailisté z Mistrovství Evropy i světa, ale také stovky dětí, které cvičí karate pro radost a pro rozvoj sebe sama. Každé dítě má možnost dělat zkoušky na vyšší pásek, má možnost se účastnit táborů, soustředěních a mnoho dalších aktivit, které jsou pro děti pořádány.

Budoucnost:

Budoucnost klubu již můžete tvořit s námi!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace