Deník malého bojovníka - 1. den - sobota

5. 5. 2018

Dnes ráno jsem musel vstávat velice brzy. Dokonce dřív než vstávám do školy. Odjíždím totiž na jarní soustředění karate. Po nasednutí do autobusu jsme všichni vyrazili na cestu. Cesta byla úplně bezproblémová.

Dokonce se ani nikomu nedělalo špatně. Do cíle jsme přijeli na čas. Hned po příjezdu nám trenéři řekli ať se rozdělíme do pokojů, jak chceme. Toto je vždy nejsložitější část celého soustředění, jelikož nám vždy trvá, než se všichni dohodneme co a jak. Nejčastěji to je tak, že nám trenéři řeknou ať uděláme čtveřice a my uděláme např. trojice. Ale nakonec to bylo v pohodě. Prostě jsme to zvládli a dohodli jsme se. Ani jsme si nestačili vybalit a už nás čekalo rozdělení do sedmi družstev. Jsme rozděleni jak podle věku, tak hlavně podle pásků a toho, jak se známe. Vždy máme jednoho vedoucího trenéra, který je náš parťák a pomáhá nám se vším. Dopoledne jsme se tedy šli podívat po okolí a přitom jsme hráli několik her. Některé hry byly seznamovací. Ve skupinách je nás jen pár a tak jsme se seznámili velice rychle. Potom byl oběd. Po obědě jsme měli čas si vybalit a hlavně si uklidit, jelikož několikrát denně probíhá bodování pokojů. Po poledním klidu jsme vyrazili na odpolední program, kde jsem hráli několik super skvělých her. Někteří z nás hráli např. hru Kraken. To jsme měli jednu velikánskou obludu a snažili jsme se jí sebrat poklad. Po hrách přišel na řadu trénink. Některé děti měly trénink kumite a jiné děti trénink na zkoušky. Trénovat venku je senzační. Moc nám vychází počasí. Celý den bylo krásné sluníčko. Trenéři nám museli dokonce říkat, ať se nespálíme. Potom byla večeře a příprava na večerní program. Tam jsme si každý mohli vybrat, zda máme dost energie a chceme jít hrát ven hry a nebo zda jsme už unaveni a chceme se dívat na pohádku. Většina z nás si vybrala hry venku a tak jsme byli rozděleni do několika skupin podle toho co nás zajímalo. Usínal jsem úplně v pohodě. Nikdo z nás ani večer nebrečel. Den jsme si moc užili.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace