Deník malého bojovníka - info ze soustředění - pokračování

10. 7. 2018

Přinášíme pokračování reportáže z našeho letního soustředění

1. den - neděle

Můj milý deníčku, dnes jsem odjel na soustředění karate, kam jsem se moc těšil. Rozloučení s rodiči bylo těžké, ale vidina nových kamarádů a super dobrodružství mi pomohla překonat můj strach. Super také je, že každý z nás zná alespoň jednoho trenéra, takže se nebojím. Po příjezdu jsme šli na oběd a poté jsme si mohli vybrat s kým budeme na pokoji. Trochu jsme se toho báli, ale nakonec to bylo pro všechny podle našich představ. Po obědě a vybalování nás čekala cesta po okolí. Také jsme hráli první hry a trochu jsme trénovali. Prostě první den nám utekl jako voda. Než jsme se nadáli, už byl večer. Trenéři nám slíbili nějaký speciální program na který se moc těšíme.

2. den - pondělí

Druhý den nás čekal úplně nejlepší program. Dopoledne nám totiž byla vysvětlena celotáborová hra, která se jmenuje ?Příběh kouzelné katany?. Katana je japonský meč a tu kterou budeme hledat je kouzelná. Tak doufám, že jí najdeme. Na začátku všech her jsme museli najít svůj tým. Nebylo to vůbec jednoduché, protože jsme měli každý představovat jedno zvířátko a podle toho se najít. Poté jsme se vydali na svoji cestu. Jako první jsme museli zachránit svého mistra. Jako tým jsme museli přejít přes různé nástrahy jako například duhovou jeskyni, museli jsme také vybojovat kouzelný proutek. Přes všechny úkoly jsme se dostali k tajemnému pergamenu, který nám ukázal cestu k našemu mistrovi, kterého jsme osvobodili. Na oplátku nám mistr předal speciální šátky, které představují naše životy. Musíme se o ně pořádně starat a ochraňovat je. Také jsme získali tajemný svitek.

V získaném svitku jsme se dozvěděli příběh kouzelné katany, resp. jsme se dozvěděli o čtyřech pradávných samurajských králích, kteří měli kouzelné meče. Jeden meč měl však větší moc než ty ostatní. Meč se zjeví pouze tomu, co přejde všemi překážkami.

Dopoledne nás čekal ještě trénink. Byl sice náročnější, ale zvládli jsme to úplně v pohodě. Poté nás čekal oběd. Po obědě přišla jeden z hlavních bodů celého dne. Mohli jsme si koupit něco sladkého. Když jsme se dozvěděli, že si můžeme koupit něco sladkého, řada z nás startovala rychleji, než kdy předtím na tréninku. Naše rychlost představoval rychlost blesku. Prostě a jednoduše, jsem musel být první u baru, kde se prodávají sladkosti.

Odpoledne už někteří ztratili své šátky. Trenéři říkali, že čekali, že je ztratíme už po obědě. Nakonec jsme je však našli, takže všechno bylo v pohodě. Na začátek programu jsme se vydali do Magického údolí. Abychom se dostali blíže k vytoužené kataně, tak jsme museli tímto údolím projít. Nejprve nás čekalo lidské a kouzelné Člověče, nezlob se. Bylo to úplně jako když Harry Potter hrál Kouzelnické šachy. Poté jsme ještě hráli magické piškvorky, kde jsme museli běhat a hodně také myslet. Díky tomu, že jsme nasbírali hodně bodů, tak jsme získali kouzelnou hmotu, která nám pomůže odemknout vstupní bránu ke kouzelnému meči. Máme jí uschovanou u svého mistra, který nám řekne více při dalších hrách. Odpoledne nás čekal ještě trénink, kde jsme se učili úplně nové věci. Někteří z nás se poprvé seznámili se sportovním zápasem kumite. Po večeři nás ještě čeká večerní program, kde budeme hrát nějaké hry. Ty však už nebudou v rámci naší táborové soutěže.

Naši starší, kterým je už hodně, makají co to jde. Dokonce jsme se na ně byli i podívat a povzbuzovat je. Kromě běžných tréninků mají také cardio tréninky a atletiku. Občas usnou i při obědě, nebo večeři.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace