Informace o vývoji situace - aktualizováno 6.5.

6. 5. 2020

Vážení rodiče, touto cestou bych Vás rád informoval o aktuální situaci a dalším postupu klubu v této těžké době.

Jako valná většina subjektů zažíváme i my, v současné době, jeden z nejtěžších okamžiků v historii naší organizace. I přes všechny obtíže se od začátku opatření a uzavření tělocvičen snažíme pomoci i Vám a tvoříme video tréninky, tréninkové plány pro děti na domácí cvičení a i přes nedostatek informací organizujeme a přesouváme aktivity, které budeme schopni realizovat po navrácení do „běžného“ stavu.  

Ač se o tom v médiích příliš nemluví, sportovní kluby, zejména působící ve školách,  mohou být nejdéle postiženými organizacemi. I přesto, že jsme v kontaktu s řediteli škol, národními svazy a hygienickou stanicí, nikdo nemá v současné době informace, kdy bude možné opět zahájit tréninky v prostorách základních škol a za jakých podmínek. Bezpečností a hygienická pravidla provozování sportovišť se diametrálně liší od pravidel pro školská zařízení. Postupy jednotlivých zřizovatelů se tak mohou zásadně lišit. V současné době tedy čekáme na vyjádření příslušných orgánů a reakci ředitelů škol, resp. jejich zřizovatelů. V lokalitách, kde nepůsobíme v základní škole, jednáme s vlastníky objektů. Konečné otevření tréninků se tak může lišit podle lokalit a rozhodnutí zřizovatelů. Informace k případnému a postupnému otevření tělocvičen budeme také zveřejňovat na našem webu www.kamiwaza.cz. Tam také naleznete průběžně doplňované video tréninky, podle kterých mohou děti doma cvičit. Nově budou zveřejněny také tréninky pro úplné začátečníky, tedy děti, které nikdy karate necvičily.  Pokud chcete, aby např. i sourozenec našeho člena, či jiné dítě ve Vašem okolí, mělo sportovní vyžití, pak můžete využít i těchto videí pro úplné začátečníky, které jsou zdarma. Případně se můžete přidat i Vy. 

V současné době počítáme, že populární letní soustředění proběhne v plánovaném termínu. Kromě opatření, která děláme, Vám garantujeme případné vrácení 100 % platby v případě jakéhokoliv zdravotní komplikace, zrušení z naší strany,  či nařízení vlády, nebo značného zhoršení epidemiologické situace. Z důvodu omezeného počtu míst však doporučujeme se přihlásit v nejkratším možném termínu. 

Jak jsem uváděl v úvodu textu, je pro nás současná situace dlouhodobě a značně komplikovaná a to i po finanční stránce. Máme řadu fixních výdajů, které musíme stále hradit. V současné době ani nelze spoléhat na pomoc od vládních institucí, která  bude pravděpodobně určena provozovatelům sportovišť (pokud vůbec bude). I přesto, že je pro nás situace velmi obtížná a nemáme žádnou povinnost, rozhodli jsme se Vám nabídnout další kompenzační kroky za odpadlé tréninky, kterými jsme Vám chtěli ulehčit situaci. Kromě video tréninků, budeme v případě Vašeho zájmu také převádět část členského poplatku na příští školní rok, resp. si budete moci snížit členský příspěvek v příštím školním roce. Přesná výše bude také vypočítaná podle počtu odpadlých hodin (může se lišit podle lokalit).  Z důvodu složité situace nebude možné dělat v této věci výjimky. Uplatnit snížení členského příspěvku budete moci v našem informačním systému od konce letních prázdnin. O přesné výši budete včas informováni. Stejně tak Vás budeme informovat, jak snížení členského příspěvku můžete uplatnit. Jak jsem již uváděl výše, je pro nás současná situace velice těžká a proto budeme rádi, když ti z Vás, kteří mají možnost, nás jako neziskovou sportovní organizaci podpoří tím, že snížení členského příspěvku nebudou uplatňovat. Nám tento krok velice pomůže. Budeme to vnímat i jako určité gesto podpory a sounáležitosti s naším klubem.   

Děkujeme za přátelské reakce, které nám průběžně posíláte. Věřte, že se snažíme ze všech sil dělat maximum možného. Mohu Vás ubezpečit, že video tréninky budou stále pokračovat. Níže naleznete informační přehled. 

 S přátelským pozdravem

Filip Miler


17.4.2020

Vážení rodiče a členové klubu,v současné době samozřejmě sledujeme a vyhodnocujeme vývoj situace, která je značně nejistá a zaznívají často protichůdná vyjádření, tedy abychom do toho nevnášeli ještě další zmatky i my, rozhodli jsme se, že návrhy řešení budeme prezentovat nejpozději 6. 5., kdy už budeme vědět opět o něco víc, zejména jak to bude probíhat s dalším uvolňováním omezení. 
Bohužel při současném vývoji jsme byli nuceni zrušit jarní soustředění a s nejvyšší pravděpodobností budeme muset přesunout turnaj Kamiwaza Cup na začátek dalšího školního roku. 
 
S letním soustředěním nadále počítáme a v zájmu přihlášení jsme schopni garantovat 100% navrácení platby či v případě zájmu např. převedení na kurzovné, pokud bychom museli akci zrušit, či by se člen nemohl akce účastnit.
 
Prosíme, zachovejte karate přízeň a věřme, že se celá situace co nejdříve uklidní. 

Váš SK KAMIWAZA KARATE

Soubory

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace