ČM - úterý - bílo-žluté pásky - 17:30 - 18:30 - Tom

19. 3. 2020

Úterý

17:30 – 18:30 Bílo-žluté

Za normálních okolností, bychom směřovali v tréninku za účelem přípravy na soutěž Kamiwaza Cup. Všichni byste měli trénovat věci, důležité pro soutěžní disciplíny, ve kterých budete závodit a také stále rozvíjet fyzickou přípravu.

Super by bylo, kdybyste si všichni našli čas alespoň třikrát za týden, stačí hodina. Trénink rozdělíme do tří částí.

1. část:

rozhýbat a protáhnout se

2. část:

zaměříme se na techniky kumite. Stále musíme pracovat na přesnosti a na tom, aby techniky byly uvolněné, rychlé a tím myslím i rychle stahované a hlavně dlouhé!!! Krátké techniky nejsou vidět a nebudou tedy bodované!!!

Každý si vybere nejoblíbenější techniku a tu se pokusíme dělat tak, aby nám chodila automaticky a podvědomě.  Nejčastěji to bude Gjaku-cuki.

Gjaku-cuki = přední ruka bude stále krýt hlavu a ze zadní budou děti bouchat na střed těla. Důležité je protočit bok těla, tím je technika delší. Tam i zpět musí být technika rychlá a uvolněná.

Uraken-uchi = důležité je, aby technika začínala od ramene a zase se k rameni vrátila a potom zpět do kamae.

Gjaku-cuki na hlavu = platí to stejné, co pro gjaku na střed. Důležité, kontrolovat úder, pokud budou děti útočit na nějaký bod nebo terč, nesmí se ho dotknout, terč představuje obličej soupeře.

Mawashi-geri = u tohoto kopu to chce hodně práce. Jedná se o stranový kop, důležité je, aby nápřah kopu byl vždy napřažen vedle nás, a s kopem vytáčíme stojnou nohu do strany, tím nám boky pustí kop. Děti nesmí kopat zespodu, kop je nekontrolovaný a nikdy nebudou vědět, kam dopadne.

Mawashi-geri na hlavu = platí stejné podmínky jako pro kop na střed, jen platí pravidlo, že čím výš je noha v nápřahu, tím výš kopneme.

Děti musí zkoušet techniky z místa v Kamae, ale také z pohybu. Proto Vás prosím rodiče, lehce se jim pohybujte do stran, aby děti měly pocit, že jsou na zápase a museli útočit z pohybu.

Po těchto technikách by bylo vhodné si také trochu zaposilovat. To znamená KLIKY, SKLAPOVAČKY, DŘEPY, „ANGLIČÁKY“, pokud máte někde schody, využijte i ty, je to skvělé pro dynamiku a výbušnost a samozřejmě běh. Ten můžete orientovat na krátké sprinty.

3. část:

V této části, ať se děti už jen protáhnou a zrelaxují.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace