ČM - úterý - fialovo-černé závodníci - 19:30 - 20:30

19. 3. 2020

Úterý

19:30 – 20:30 Fialovo černé pásky – závodníci

Za normálních okolností, bychom směřovali v tréninku za účelem přípravy na soutěže. Všichni byste měli trénovat věci, důležité pro soutěžní disciplíny, ve kterých budete závodit a také stále rozvíjet fyzickou přípravu.

Super by bylo, kdybyste si všichni našli čas alespoň třikrát za týden, stačí hodina. Trénink rozdělíme do tří částí.

1. část:

rozhýbat a protáhnout se

2. část

Zde budeme všichni vycházet z nejoblíbenějších technik, které budeme pilovat stále dokola, abychom je dělali automaticky a technicky dokonale.

1) Všichni začnete svojí nejoblíbenější technikou, kterou máte rádi. Stačí samotná technika. Střílet ji uvolněně, rychle stahovat a dbát na to, aby byla hodně dlouhá. Stačí desetkrát na každou ruku.

2) přidáme „zamaskování“ oblíbené techniky. A to buď nějakým sražením přední ruky, nebo přidáme doprovodnou techniku. Například, pokud moje oblíbená technika je gjaku-cuki, můžu před ní vyjet s Kizami-cuki, nebo mohu začít s kopem a odvézt pozornost, ale finální a bodovaný úder bude moje oblíbená technika.

3) Stále točit dokola tyto techniky: Kizami cuki, gjaku cuki (střed, hlava), hozené gjaku cuki. Kopy jako mawashi geri ze zadní nohy (hlava, střed), mawashi geri z přední nohy (pouze hlava), uramawashi geri.

Všechny údery musí být vedené po přímce bez oblouku, výjimkou jsou kopy, kde dbejte na pořádné nápřahy a výšku nápřahů.

4) obrana: Práce s pohybem, ustupovat, postupovat s bloky, pohybovat se do stran a stále si hlídat pokrytí hlavy, zkoušet i různé úhyby do stran

Vy všichni se zaměřte hlavně na fyzickou přípravu, nabírejte sílu, dynamiku a také vytrvalost.

Po technikách by bylo vhodné si také trochu zaposilovat. To znamená KLIKY, SKLAPOVAČKY, DŘEPY, „ANGLIČÁKY“, pokud máte někde schody, využijte i ty, je to skvělé pro dynamiku a výbušnost a samozřejmě běh. Ten můžete orientovat na krátké sprinty. Dále také švihadlo a prakticky všechno co vás napadne a někam vás to posune.

3. část:

V této části, už jen protáhnout a zrelaxovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace